دانلود تحقیق طرح درس روزانه تک آموزشی شنا

Word 705 KB 16380 29
مشخص نشده مشخص نشده روانپزشکی - روانشناسی - علوم تربیتی
قیمت قدیم:۱۶,۰۰۰ تومان
قیمت: ۱۲,۸۰۰ تومان
دانلود فایل
  • بخشی از محتوا
  • وضعیت فهرست و منابع
  • هدفها :
    کسب مهارت آشنایی با آب ،
    آموزش پای کرال سینه ،
    آموزش سینه دست کرال آموزش نفس گیری ،
    هماهنگی کرال سینه ،
    آموزش پای کرال پشت ،
    آموزش دست کرال پشت ،
    هماهنگی کرال پشت ،
    آموزش استارت،
    ارزشیابی



    آشنایی با آب، جلسه اول 1/9/86 ،مدت کلاس :80 دقیقه
    هدف ها :
    1-کسب مهارت آشنایی با آب (حیطه روانی –حرکتی )
    2- بحث در مورد استخر وآموزش فراگرفته شده است (حیطه شناختی )
    3- بهبود نظم وانضباط با مراعات نوبت دیگران (حیطه عاطفی )
    1-ابتدا مربی از بچه می خواهد که کفشهایشان را در آورده ودمپایی پوشیده وکفشها را به مسئول استخر تحویل دهند کلید را دریافت کنند ،مربی بچه ها را به سالن رختکن استخر راهنمایی کرده واز بچه هامی خواهد وسایل خود را داخل کمد بگذارند وتاکید براینکه هر فرد لزوما از مایو وحوله خود استفاده کرده وآن را به دیگران ندهد .یکی یکی وبه نوبت دوش گرفته ووارد استخر شوند .
    تذکر :مربی به فراگیران عنوان کند که با شکم پر وبلافاصله پس از صرف غذا وارد استخر شوند .
    1- آماده سازی (حیطه عاطفی )مدت به دقیقه (10 دقیقه )
    تعویض لباس :
    هرکس باید مایوی مناسب داشته باشد واگر کسی نداشت اجازه ورود راندارد
    دوش گرفتن :
    به ترتیب وارد شده وبا رعایت نوبت دیگران دوش بگیرند .
    حضور وغیاب :
    حضور به موقع در کلاس وعدم غیبت در هر جلسه هر کس که با تاخیر وارد کلاس شوند باید کنار استخر بنشیند واجازه ورود به آب راندارند وارد شدن به استخر با نظم وترتیب ورعایت قوانین استخر وکلاس .
    2-آموزش مهارت (حیطه روانی –حرکتی (45 دقیقه )
    1- ابتدا فراگیران را در محوطه استخر راه بردن وقوانین استخر را شرح می دهیم وقسمت کم عمق را نشان داده وبه فراگیران یاد آور می شویم که به هیچ عنوان در کنار استخرندوند وشوخی نکنند
    5 دقیقه
    2-از فراگیران می خواهیم که لبه استخر نشسته وپا رااز مچ به پایین داخل آب نموده با حرکت پا روی آب ودایره های بزرگ وکوچک می سازیم .
    3- از فراگیران می خواهیم خم شده وبا دست آب را با صورت خود پاشیده .یا با دس تآب را مثل باران بامحیط اطراف پخش کنند .
    4- از فراگیران می خواهیم با استفاده از نردبان وارد آب شده ودر هنگام خروج ازآب از نردبان گرفته وآهسته بالا بیایند.


    تمام فراگیران را داخل استخر کم عمق برده وبه آنها می گوییم که بنشینند وبرخیزند به نحوی که تمام بدن حتی سروصورت نیز داخل آب شوند خم شدن در آب وگذاشتن سر وصورت در آب وحرکت دستها در حالات مختلف .
    پاشیدن آب برروی سر وصورت همدیگر .
    (تاکید به فراگیران که در هنگام قرار گرفتن در آب حتما چشمهای خود را باز نگه دارند ) 10 دقیقه (تاکید به فراگیران که در هنگام قرار گرفتن در آب حتما چشمهای خود را باز نگه دارند ) 10 دقیقه از فرا گیران می خواهیم که دوبه دو تقسیم شده ودر داخل آب روبه روی هم ایستاه وبا چشمان باز تعداد انگشتان فرد مقابل از زیرآب مشاهده نموده واعلام نمایید .5 دقیقه واز فراگیران می خواهیم سررا داخل آب کرده وسرامیک های ته استخر را بشماریم 5 دقیقه وبه فرا گیران می گوییم که به صورتی لی زدن تا انتهای استخر بروند وبرگردند .10 دقیقه به فراگیران می گویم که داخل استخر راه بروند ودر ضمن راه رفتن راه رفتن به طرف بالا پرش کنند ناانتهای استخر برگردند 10 دقیقه راه رفتن با گامهای کوتاه وبلند 5 دقیقه راه رفتن به پهلو 5 دقیقه 4- اجرای مهارت در حالت واقعی 15 دقیقه فراگیران را به گروه های 5 تایی تقسیم کرده وبه آنها می گوییم که لی زدن تا انتهای استخر به صورت مسبقه بروندومقامهای اول هر گروه را مشخص می کنیم 15 دقیقه (ایجاد انگیزه برای بهتر کار کردن ) 5- اختتام 10 دقیقه پایان پذیرفتن فعالیتها بحث در باره آنچه که یاد گرفته اند (حیطه شناختی ) شستشو وتعویض لباس(حیطه عاطفی )با نظم وبه نوبت از استخر خارج شده دوش بگیرند ادمه آشنایی با آب 3/9/86 جلسه دوم مدت به دقیقه 10 دقیقه 1-آماده سازی (حیطه عاطفی ) تعویض لباس مانند جلسه اول دوش گرفتن مانند جلسه اول حضور وغیاب مانندجلسه اول 2- تمرینات عمومی وگرم کردن بدن 10 دقیقه - به فراگیران می گوئیم که به صف شده دستان یکدیگر را گرفته وبا گامهای بلند وکوتاه تا انتهای استخر بروند .

    - وبا لی لی کردن برگردند 5 دقیقه - از فرا گیران می خواهیم که ستونی پشت سر هم ایستاده وبه پهلو راه پروند 5 دقیقه 3- آموزش مهارت (حیطه روانی –حرکتی )50 دقیقه -به فراگیران می گو ئیم که دستهایشان را از میله ی لبه استخر گرفته وسپس بیرون آب نفس گرفته سر را وآنرا در داخل بیرون بدهند .

    -فلوتینک لاکپشتی :در قسمت کم عمق می ایستیم .پس از نفس عمیق بدن راجمع کرده ورانوها را در سطح آب بغل می کنیم وچانه به سینه می چسبد در این حالت نیزسگینی بدن خودرا برروی آب رها می کنیم 25 دقیقه - از فرا گیران می خواهیم که پاهایشان رابه میله لبه استخر متصل کرده وبه پشت در آب شناور شوند .10 دقیقه - به فرا گیران می گوییم که همانطور که پشت به آب شناور شده اند باپا به دیواره استخر وفشار وارد کرده (پارا از میله جدا کرده ) دستها کنار بدن قرار می گیرد وسینه را بالا نگه داشته وروی آب شناور می شویم (حد اقل تالانگ 3 باید روی آب بمانیم)10 دقیقه 4- اجرای مهارت در حالت واقعی 10 دقیقه -ازفراگیران می خواهیم به گروه های 5 تایی تقسیم شده به صورت دایره باستید وفلوتینگ لاک پشت رفته وبه همان صورت دایره ایتستاده دستهای همدیگر را گرفته وبیرون نفس را حبس کرده سررا داخل آب برده و نفس رابیرون می دهیم ( بصورت رقابتی) ومربی زمان می گیرد تا فرا گیر انگیزه بیشتری برای نفس گیری بهتر پیدا کند 5- اختتام 10 دقیقه پایان پذیرفتن فعالیت ها بحث درباره آنچه که یاد گرفته اند (حیطه شناختی )فرا گیر باید بتواند فلوتینگ لاک پشت وبه پشت شناور شدن برای بچه ها توضیح دهد .

    شسشووتعویض لباس (حیطه عاطفی ) بچه ها با نظم از استخر خارج شده وبا رعایت نوبت دیگران دوش گرفته ولباس می پوشند.

    آشنایی با آب جلسه سوم 6/9/65 دوشنبه 10 دقیقه آماده سازی (حیطه عاطفی ) 10 دقیقه تعویض لباس دوش گرفتن حضور وغیاب 2-تمرینات عمومی وگرم کردن بدن 10 دقیقه -به فراگیران می گوییم که به صورت نیم دایره ایستاده وفلوتینگ لاک پشت بروند.

    -به همان صورت نیم دایره ایستاده ونفس گیری نمایند به پشت شناور شوید 3- آموزش مهارت (حیطه روانی –حرکتی ) 30 دقیقه -آموزش سرخوردن فلوتینگ سینه = به فراگیر می گوییم که درکنار استخر بایستد یکی از پاهایش را بلند کرده واز عقب به دیوار بچسباند دستها رابالا وکنار گوشها قرار دهد سروسینه ودستها راپایین بیاورد ودر سطح آب بگذارد وبه آرامی بدن رادر سطح آب رها کند وبا فشار پایه دیوار به طرف جلو سر بخورد 20 دقیقه -از فراگیرمی خواهیم که لاک پشت برود وبعد پاها را از پشت باز کرده کنار هم (نباید پاها از هم باز شوند )ودست ها را از پهلو باز می کنیم (شکل صلیب )10 دقیقه 4- اجرای مهارت در حالت واقعی 20 دقیقه تمام فراگیران کنار هم ایستاده وشماره بندی می کنیم 1و2و3 ابتدا به آنها که شماره شان یک است می گوییم که سر خوردن فلوتینگ سینه رااجرا کرده وتمام گروهها این کار را می کنند ونفراتی که بهتر می روند را تشویق کرده واین روش را رفع اشکال می نماییم.

    (ایجاد انگیزه برای بهتر کار کردن ودقت در کار )صورت رقابتی -به فراگیران می گوییم که به صورت نیم دایره بایسند واز آنها می خواهیم که ابتدالاک پشت وبعد روبه صورت صلیب روی آب شناور شوند .ابتدا رفع اشکال نموده ونفرات برتر را تشویق می نماییم (به صورت رقابتی ) 5-اختتام 10 دقیقه پایان پذیرفتن فعالیتها بحث درباره آنچه که یادگرفته اند (حیطه شناختی )فراگیر باید بتواند آموزش داده شده این جلسه را توضیح وانجام دهد به صورتی که بچه ها دیگر کاملا متوجه شوند .

    شستشو وتعویض لباس (حیطه عاطفی ) آموزش پای کرال سینه 9/9/86 4 شنبه جلسه چهارم آماده سازی (حیطه عاطفی ) 10 دقیقه تعویض لباس دوش گرفتن حضور وغیاب 1-کسب مهارت آموزش پای کرال سینه (حیطه روانی –حرکتی ) 2- بحث در مورد وآموزش فراگرفته شده است (حیطه شناختی ) 3- بهبود نظم وانضباط با مراعات نوبت دیگران (حیطه عاطفی ) 2- تمرینات عمومی وگرم کردن بدن 10 دقیقه -ابتدا به پشت روی آب شناور شده -لاک پشت شده واز لاک پشت به شکل صلیب شده -وسر خوردن فلوتینگ سینه را انجام داده 3- آموزش مهارت 30 دقیقه(حیطه روانی –حرکتی ) (ابتدا مربی خود انجام داده وبعد از فرا گیران می خواهد که انجام دهد ) آموزش پای کرال سینه = از فراگیران می خواهیم که بیرون از استخر روی نشیمنگاه بنشیند پاها را صاف وجفت دراز کنند وپنجه های پارا کشیده نگه دارند وبه طور متناوب پا ها رااز ناحیه مفصل ران به حرکت در آورند به نحوی که زانو ها خم نشوند این کار را فرگیران انجام داده ومربی اشکال گیری می نماید .

    10 دقیقه -از فراگیران می خواهیم که لبه استخر نشسته وپاها را در سطح آب قرار داده وهمان مرحله حرکت پا را انجام دهند به صورتی که فقط ناحیه زانو ،مچ وپنجه پاهابه آب وارد وازآب خارج شود ومربی اشکال گیری می نماید 10 دقیقه - به فراگیران می گوییم که واردآب شده دستها رااز میله لبه استخر بگیرند نفس گیری کنند وسر وسینه رادرآب قرار داده وپای کرال سینه می زنیم 10 دقیقه 4- اجرای مهارت در حالت واقعی 20 دقیقه - از فراگیران می خواهیم دستان را به لبه استخرگرفته وپای کرال سینه بزنند (به صورت رقابتی ) برترین ها را تشویق نمائیم 5- اختتام 10 دقیقه پایان پذیرفت فعالیت ها بحث در باره آنچه که یاد گرفته اند (حیطه شناختی ) باید بتوان آموزش یاد گرفته راتوضیح دهند .واجرا نمایند شستشو وتعویض لباس (حیطه عاطفی) آموزش پای کرال سینه جلسه پنجم 12/9/86 شنبه آماده سازی (حیطه عاطفی ) 10 دقیقه تعویض لباس دوش گرفتن حضور وغیاب 2- تمرینات عمومی وگرم کردن بدن 10 دقیقه - به صورت یک دایره کامل ایستاده ابتدا لاک پشت شده واز لاک پشت صلیب شده وبدون کمک گرفتن از لبه استخر به پشت روی آب شناور می شویم .

    - دستها را از میله استخر گرفته ونفس می گیریم سر وسینه داخل آب وپای کرال سینه می زنیم 3- آموزش مهارت 40 دقیقه (حیطه روانی –حرکتی ) - به فراگیران می گوییم که دو به دو شده نفر اول روی سطح آب می خوابد ونفر دوم روبه رویش ایستاده ودستهایش را می گیرد وبه آهستگی راه می رود ونفر اول پای کرال سینه می زند تا انتهای استخر سپس جابه جا می شوند 10 دقیقه از فراگیران می خواهیم که تخته شنا ها را در جلو خود با دستانتان بگیرند وپای کرال بزند 10 دقیقه (رفت وبرگشت ) ( در تمام مراحل تمرینی پای کرال سینه وزانو ها باید صاف وپنجه های شناگران کشیده باشد وسر شنا کران در بین دستها قرار داشته وگوشتها به بازو ها چسبیده باشد .) - واینک از فراگیران می خواهیم که ابتدا سر خوردن در فلوتینگ سینه انجام دهند وبعد شروع به پا زدن کرال کنند 10 دقیقه - از فراگیران خواسته می شود که دستهای خود رادر پشت کمرخود به هم قلاب کنند وپس برروی سینه پس از سر خوردن ،شروع به تمرین پای کرال سینه کنند 10 دقیقه 4- اجرای مهارت در حالت واقعی 10 دقیقه - از فراگیر ان می خواهیم که به صف شده کنار هم بایستند وشماره داده 1-2-3- ابتدا شماره های 1 سر خورده وشروع به پا زدن می نمایندو به ترتیب شماره ای 2و3 اهم این کار را انجام می دهند وافراد برتر تشویق می شوند(رقابتی ) 5- اختتام 10 دقیقه پایان پذیرفتن فعالیتها بحث در باره آنچه که یاد گرفته اند (حیطه شناختی ) فراگیر باید بتواند آموزش باید بتواند آموزش یاد گرفته را توضیح دهد شستشو وتعویض لباس (حیطه عاطفی ) آموزش دست کرال سینه 15/9/86 دوشنبه جلسه ششم 1-کسب مهارت آموزش دست کرال سینه (حیطه روانی –حرکتی ) 2- بحث در مورد وآموزش فراگرفته شده است (حیطه شناختی ) 3- بهبود نظم وانضباط با مراعات نوبت دیگران (حیطه عاطفی ) 1- آماده سازی (حیطه عاطفی ) 10 دقیقه تعویض لباس دوش گرفتن حضور وغیاب 2- تمرینات عمومی وگرم بدن 10 دقیقه - حرکت سر خوردن وپا زدن کرال سینه در عرض استخر چندین مرتبه تکرار تمرین می کنیم .

    3-آموزش مهارت( حیطه روانی –حرکتی ) 40 دقیقه آموزش دست کرال سینه = به فراگیران می گوییم که بیرون آب کنار استخر ایستاده وکمر را در زاویه 90 درجه قرار دهند دستها رادر کنار گوش ها قرار دهند وهوای پشت کف دستها رابه زیر سینه کشیده وبا فشار کف دست به طرف شکم وپهلوها حرکت دهند درهنگام گذاشتن دست به داخل آب آرنج بالا بوده وابتدا نوک انگشتان باید وارد آب شود وپس از صاف شدن در آب کشش را شروع کنند وباید دست درست در امتداد کتف به آب وارد شود وانگشتان دست بسته بوده ویک پارچه به کشش وفشار بپردازند (این آموش راابتدا مربی انجام داده وبعد ازفراگیران می خواهد که انجام دهند )واشکال گیری می نماید 10 دقیقه - از فراگیران می خواهیم که واردآب شده ودستانشان را از میله گرفته وابتدا با دست راست (دست کرال )بزنید .و(مربی اشکال گیری می نماید وبعد دست چپ رازده واشکال گیری می شود) 10 دقیقه - فراگیران را دو به دو تقسیم کرده نفر اول در سطح آب دراز می کشد ونفر دوم از پشت مچ پاها رادر دست یا زیر بغل می گیرد ونفر اول با اجرای دست کرال سینه به جلو حرکت می کند .

    10 دقیقه - از فراگیران می خواهیم که به صورت راه رفتن خمیده درآ ب راه بروند ودست کرال سینه بزنند 10 دفیفه 4- اجرای مهارت در حالت واقعی 10 دقیقه - ابتدا حرکت سرخوردن وزدن پای کرال (به صورت رقابتی ) راه رفتن در آب وزدن دست کرال (به صورت رقابتی ) 5- اختتام 10 دقیقه پایان پذیرفتن فعالیت ها بحث در باره آنچه که یاد گرفته اند (حیطه شناختی ) فراگیران باید بتوانند دست کرال سینه را توضیح وآموزش دهند .

    شستشو وتعویض لباس (حیطه عاطفی ) نفس گیری در شنای کرال سینه جلسه هفتم 18/9/86 شنبه 1-کسب مهارت آموزش نفس گیری در کرال سینه (حیطه روانی –حرکتی ) 2- بحث در مورد وآموزش فراگرفته شده است (حیطه شناختی ) 3- بهبود نظم وانضباط با مراعات نوبت دیگران (حیطه عاطفی ) آماده سازی (حیطه عاطفی ) 10 دقیقه تعویض لباس دوش گرفتن حضور وغیاب 2- تمرینات عمومی وگرم کردن بدن 10 دقیقه - در سطح آب دراز می کشیم ویکنفر مچ پا ها رادر دست یا زیر بغل قرار می دهد با اجرای دست کرال سینه به جلو حرکت می کنیم وتمرین می کنیم .

    - حرکت سر خوردن وپا زدن کرال 3- آموزش مهارت (حیطه روانی –حرکتی ) 40 دقیقه نفس گیری در شنای سینه = در بیرون آب کنار استخر ایستاده واز فراگیران می خواهیم که دست کرال بزنند همزمان با زدن دست نفس گیری هم می کنیم ابتدا مرحله کشش وفشار را انجام می دهیم وزمانی که آرنج می خواهد از آب بیرون بیایدسر برروی دست دیگر گذاشته می شود وعمل نفس گیری انجام می شود وسر می رود داخل آب ودست دیگر شروع به زدن می کنند در هر مرحله یک بار نفس گیری می کنیم وقتی مربی آموزش راداد فراگیران تکرار می کنند ومربی اشکال گیری می نمایند .10 دقیقه -از فراگیران می خواهیم در قسمت کم عمق استخر قرار گرفته وبا دسته دیوار استخر را بگیرند وبا هر دودست حرکت کرال سینه را انجام داده ودر فاصله هر دست یک بار عمل نفس گیری را انجام بدهند 15 دقیقه - باراه رفتن در آب دست کرال را انجام داده ودر فواصل هر سه دست یک نفس گیری از پهلو انجام داده ودر زمانی که صورت درداخل آب می باشد به تخلیه هوای تنفسی می پردازیم 10 دقیقه 4- اجرای مهارت در حالت واقعی 10 دقیقه - راه رفتن در آب وزدن دست کرال ونفس گیری از یک سمت (به صورت رقابتی ) اول شماره های 1 این کار را انجام دهندتا انتهای استخر وبعد شماره های دیگر .

    5- اختتام 10 دقیقه پایان پذیرفتن فعالیت ها بحث در باره آنچه کهیاد گرفته اند(حیطه شناختی ) فراگیران باید بتواند آموزش داده شده راتوضیح واجرا نمایند طوری که همه متوجه شوند .

    شستشو وتعویض لباس (حیطه عاطفی ) آموزش هماهنگی کرال سینه 21/9/86 دوشنبه جلسه هشتم 1-کسب مهارت آموزش هماهنگی کرال سینه (حیطه روانی –حرکتی ) 2- بحث در مورد وآموزش فراگرفته شده است (حیطه شناختی ) 3- بهبود نظم وانضباط با مراعات نوبت دیگران (حیطه عاطفی ) 1- آماده سازی (حیطه عاطفی ) 10 دقیقه تعویض لباس دوش گرفتن حضور وغیاب 2-تمرینات عمومی وگرم کردن 10 دقیقه - فراگیران ابتدا با سر خوردن پای کرال می زنند تاانتهای استخر وبر می گردند 5 دقیقه - ازفراگیران می خواهیم که دوبه دو تقسیم شده نفر اول در سطح آب دراز می کشد ونفر دوم مچ پاها رادر دست یازیر بغل گرفته ونفر اول با اجرای دست کرال سینه به جلو حرکت می کند ودر فاصله هر دست یک بار عمل نفس گیری را انجام می دهد تاانتهای استخر وبعد یارها عوض می شوند 5 دقیقه 3- آموزش مهارت (حیطه روانی –حرکتی ) 20 دقیقه هماهنگی کرال سینه = در سطح آب سر خورده وبلا فاصله پازدن کرال سینه را شروع وبه دنبال آن دست کرال سینه راانجام می دهیم ودر مواقع نیاز عمل نفس گیری را انجام می دهیم .مربی و اشکال گیری می نماید .

    20 دقیقه 4- اجرای مهارت در حالت واقعی (ارزشیابی ) 30 دقیقه - از فراگیران می خواهیم که یک نفر یک نفر سرخورده وابتدا حرکت پای کرال سینه را شروع وحرکت دست کرال را اضافه کرده وهر جا که احتیاج داشتند عمل نفس گیری را انجام دهند وبرای هر کس با توجه به توانایی فرد نمره ای گذاشته می شود 5- اختتام 10 دقیقه پایان پذیرفتن فعالیتها بحث در باره آنچه که یاد گرفته اند (حیطه شناختی ) فراگیران باید بتواند هماهنگی کرال راتوضیح واجرا کنند .باید بتوانند رفع اشکال نمایند.

    شستشو وتعویض لباس آموزش پای کرال پشت 23/9/86 چهار شنبه جلسه نهم 1-کسب مهارت آموزش پای کرال پشت (حیطه روانی –حرکتی ) 2- بحث در مورد وآموزش فراگرفته شده است (حیطه شناختی ) 3- بهبود نظم وانضباط با مراعات نوبت دیگران (حیطه عاطفی ) 1- آماده سازی (حیطه عاطفی ) 10 دقیقه تعویض لباس دوش گرفتن حضور وغیاب 2- تمرینات عمومی وگرم کردن بدن 10 دقیقه - به فراگیران می گوییم که ستونی پشت هم ایستاده ویک نفر ،یک نفر هماهنگی کرال سینه رفته تاانتهای استخر وهمه به نوبت این کار را انجام داده.

    3- آموزش ومهارت (حیطه روانی –حرکتی ) 30 دقیقه پای کرال پشت = برروی پشت در کنار استخر دراز می کشیم وحرکت متناوب کرال پشت را انجام می دهیم کاملا مشابه پای کرال سینه فقط بااین تفاوت که زانوها کمی در این شنا خم خواهند شد ودر آخرین مرحله صاف شدن با مچ پا هاضربه ای به بالا می زنیم بعد از توضیح واجرای مربی فراگیران تکرار وتمرین می کنند ومربی اشکال گیری می نماید 10 دقیقه به فراگیران می گوییم که دوبه دو تقسیم شده ، نفر اول به پشت روی سطح آب می خوابد ونفر دوم پشت سرش 10 ایستاده ودستانش را می گیرد ونفر اول پای کرال پشت می زند تاانتهای استخر وبعد یار ها عوض می شوند .

    از فراگیران می خواهیم که انجام حرکت پای کرال پشت رابا استفاده از تخته شنا وقرار دادن آن زیر سر وگردن تمرین وتکرار کنند .

    10 دقیقه 4- اجرای مهارت در حالت واقعی ( ارزشیابی ) 20 دقیقه از فراگیران می خواهیم یک نفر یک نفر هماهنگی کرال سینه را تا انتهای استخر بروند و مربی اشکال گیری نماید و نمره می گذارد .

    5- اختتام پاین پذیرفتن فعالیت ها بحث درباره آنچه که یاد گرفته اند (حیطه شناختی )فراگیرباید بتواند پای کرال پشت را توضیح واجرا کند .

    شستشو وتعویض لباس (حیطه عاطفی ) از فراگیران می خواهیم که یک نفر یک نفر هماهنگی گرال سینه راتا انتهای استخر بروند ومربی اشکال گیری نماید آموزش دست کرال پشت 26/9/86 شنبه جلسه دهم 1-کسب مهارت آموزش دست کرال پشت (حیطه روانی –حرکتی ) 2- بحث در مورد وآموزش فراگرفته شده است (حیطه شناختی ) 3- بهبود نظم وانضباط با مراعات نوبت دیگران (حیطه عاطفی ) 1- آماده سازی (حیطه عاطفی ) 10 دقیقه تعویض لباس دوش گرفتن حضور وغیاب 2- تمرینات عمومی وگرم کردن بدن 10 دقیقه -به فرا گیران می گوییم که به پشت خوابیده وپای کرال پشت بزنند .

    - وهماهنگی کرال سینه را تمرین کنند .

    3- آموزش مهارت (حیطه روانی –حرکتی ) 40 دقیقه دست کرال پشت =از فراگیران می خواهیم که به پشت روی زمین بخوابند و سپس دستها رااز کنار پاها به بالای سر برده واز سطح زمین به صورت کشیده وبا آرنج صاف پایین آورده وبه کنار مایو برسانند.

    .انگشت کوچک دست اولین نقطه ایست که از آب بیرون می آید ونیم دایره ای راعمود بر سطح آ وبیرون آب طی می کند ودر امتداد سربازاویه ای بین انگشتان وساعد به صورت عمودی وارد آب می شود وجود این زاویه باعث رفتن دست به عمق بیشتر کشیده شدن کتف به دنبال آن می شود و(همین حرکت را تمرین وتکرار می کنند ومربی اشکال گیری می نماید) بیرون از استخر وپشت یه دیوار در حالی که فاصله بدن با دیوار کمتر از یک دست است می ایستیم ویک دست رادر امتداد بدن وبالا قرار داده وانگشت کوچک همان دست رادر بالای سر به طرف دیوار برده وبا خم کردن آرنج در امتداد بدن یه طرف پایین در سطح دیوار کشش وفشار راتمرین می کنیم واین عمل رابه طور متناوب با تعویض دستها انجام می دهیم 10 دقیقه با سر خوردن به پشت وشروع حرکات کششی وفشار دست به تمرین با تک تک دستها می پردازیم .

    10 دقیقه با سر خوردن به پشت وزدن پا شروع به حرکت کشش وفشار دست می کنیم تاانتهای استخر وبر می گردیم 10 دقیقه 4- اجرای مهارت در حالت واقعی (رقابتی ) 20 دقیقه فراگیران را به گرده های 5 تایی تقسیم کرده ابتدا به گروه اول می گوییم که به پشت سر خورده وفقط پای کرال پشت بروند تا انتهای استخر 10 دقیقه به فراگیران می گوییم که دوباره سرخورده وهمزمان بازدن پای دست هم بزنند 10 دقیقه 5 – اختتام 10 دقیقه پایان پذیرفتن فعالیتها بحث درباره آنچه که یاد گرفته اند( حیطه شناختی ) فراگیران باید بتوانند کرال پشت را آموزش دهند واشکال گیری نمایند .

    شستشو وتعویض لباس آموزش استارت جلسه یازدهم آماده سازی 10 دقیقه تعویض لباس دوش گرفتن حضور وغیاب تمرینات عمومی وگرم کردن 10 دقیقه ابتدا سر خورده وبعد کرال پشت می رویم ابتدا سر خورده وهماهنگی کرال سینه می رویم آموزش مهارت(حیطه روانی –حرکتی ) 40 دقیقه سر خوردن از لبه استخر به حالت نشسته در لبه استخر می نشینیم ودستها رابالا وکنار گوش ها قرار می دهیم بالا تنه به آرامی پایین آورده وبه سطح آب می رسانیم در این حرکت کم کم بدن را باز کرده ودر مرحله آخر با فشار لبه استخر در سطح آب خوابیده وبه جلو سر می خوریم - همین تمرین که انجام داده ومربی اشکال گیری می نماید 4- اجرای مهارت در حالت واقعی 10 دقیقه - از فراگیران می خواهیم که از آب بیرون آمده ابتدا استارت بزنند وبعد کرال سینه بروند ( به صورت رقابتی ) ومربی برای بچه ها نمره می گذارد .

    5- اختتام 10 دقیقه پایان پذیرفتن فعالیتها بحث در باره آنچه که یادگرفته اند (حیطه شناختی ) فراگیران باید بتوانند استارت را توضیح واجرا نمایند وتمام آموزش هایی که دیده اند را اشکال گیری نمایند .

    شستشو وتعویض لباس ارزشیابی جلسه دوازدهم آماده سازی 10 دقیقه تعویض لباس دوش گرفتن حضور وغیاب ارزشیابی 70 دقیقه از فراگیران می خواهیم که ابتدا استارت زده وبعد شروع به کرال سینه نمایند ومربی نمره گذاشته به پشت سر خورده .کرال پشت می رویم ومربی نمره گذاشته به نام خدا موضوع: گرد آوردنده استاد مربوطه : جناب آقای رحیمیان زمستان 1386

کلمات کلیدی: آموزشی شنا

چکیده تحقیق حاضر به بررسی و شناخت نیازهای آموزشی - ترویجی کیویکاران استان مازندران (شهرستانهای تنکابن و چالوس) پرداخته است. این تحقیق از نوع کاربردی و به روش توصیفی، همبستگی می باشد که شیوه اجرای آن به صورت میدانی و با استفاده از پرسشنامه صورت گرفته است. جامعه آماری این تحقیق شامل 7132 نفر از کیویکاران شهرستانهای تنکابن وچالوس در سال زراعی 1385-1384 می باشد و در همین راستا جمعیت ...

براي ايجاد سايتهاي جذاب وپويا فلش ماکرو مديا يکي از ابزارهاي مفيد مي باشد. با استفاده از اين برنامه ميتوان به يک سايت تعامل و پويا نمايي بخشيد و بدين وسيله جلوه هاي ويژه اي راتوليد نمود .با استفاده ازاين برنامه آموزشي شما عوامل اصلي فلش راشناخته و ق

. تکامل زبان مدل هاي متحد (UML) زباني براي معين کردن ، به تصوير کشيدن ، ساختن و مستند کردن محصولات سيستم هاي نرم افزاري ، سيستم هاي تجاري و ساير سيستم هاي غير نرم افزاري است. UML براي نشان دادن يک همکاري عالي مهندسي علمي که موفقيت آنها در مدل هاي س

مقدمه نیروی انسانی ماهر وکارآمد پربهاترین وارزنده ترین ثروت و دارائی هر کشور است. بسیاری از جوامع با وجود برخورداری از منابع طبیعی سرشار،به دلیل فقدان نیروی انسانی شایسته ولایق توان استفاده ازاین مواهب الهی را ندارند و روزگار را به سختی ومشقت می گذرانند. دیگرملت ها به رغم کمبود منابع طبیعی، درنتیجه داشتن نیروی انسانی کارآزموده ومناسب به آسایش ورفاه رسیده اند وبا گام های بلند ...

هدف:فراگيران پس از مطالعه اين مقاله با موضوع،ماهيت و هدف روانشناسي و تعريف آن آشنا مي‌شوند و به ضرورت علم‌ روانشناسي در دنياي امروز پي مي‌برند. مقدمه انسان چيست،روان و ذهن،انديشه و باور،هيجان و احساس و رفتار او چگونه مي‌توان شناخت؟ ما

تقسيم‌بندي تجارت الکترونيک تجارت الکترونيک در واقع فرآيند خريد و فروش محصولات و خدمات بر روي شبکه اينترنت مي‌باشد و مي‌توان آن را به چند گروه: تجارت بين بنگاه و مصرف کننده يا مشتري (B2C)، تجارت بين بنگاه و بنگاه (B2B) و تجارت بين مصرف کننده و مصرف ک

نظر به پيشرفت سريع علوم و فنون در جهان امروز و اشتياق بشر به کسب اين علوم از طرفي و نبود امکانات و وسعت اطلاعات علمي براي عموم از طرفي ديگر باعث گرديده تا مشتاقان امروزي نتوانند آنطورکه شايسته است در علوم مورد علاقه خود به تحصيل و تحقيق بپردازند ام

از زمان تشکيل اداره کل باستان شناسي که خود تغيير نام يافته اداره عتيقات بوده است و امروز به عنوان «مرکز باستان شناسي ايران» يکي از سازمان هاي تابع وزارت فرهنگ و آموزش عالي است بيش از نيم قرن نمي گذرد. قدمت تأسيس گروه آموزشي باستانشناسي در دانشگاه

مقدمه انرژی هسته ای از عمده ترین مباحث علوم و تکنولوژی هسته ای است و هم اکنون نقش عمده ای را در تأمین انرژی کشورهای مختلف خصوصا کشورهای پیشرفته دارد. اهمیت انرژی و منابع مختلف تهیه آن، در حال حاضر جزء رویکردهای اصلی دولت­ها قرار دارد. به عبارت بهتر، بررسی، اصلاح و استفاده بهینه از منابع موجود انرژی، از مسائل مهم هر کشور در جهت توسعه اقتصادی و اجتماعی است. امروزه بحران­های سیاسی ...

مقدمه رنگ در زندگي انسان داراي مفهوم و اهميت ويژه اي بوده و جايگاه خاصي دارد. درواقع رنگ موهبتي الهي است تا با آن زندگي جالب تر و زيباتر شود. جهان بدون رنگ امکان پذير نيست و زندگي بدون رنگ دچار اختلال شده وخسارت مي بيند. کليه ارتباطات به کمک ر

(خلاقيت ) مقوله اي است که اغلب ابعاد زندگي اجتماعي بشر را در بر مي گيرد اما به جرات مي توان گفت خلاقيت در آموزش و پرورش نکته اي کليدي و حائز اهميت است . با عنايت به اينکه ،زمينه اساسي خلاقيت بايد در خانواده ، مدرسه و دانشگاه فراهم گردد و مدارس در اي

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول